Jeśli już tu zajrzałaś, to pewnie się zastanawiasz, jaki otulacz na lato sprawdzi się najlepiej u Twojego bobasa. Zwłaszcza jeśli skóra Twojego dziecka jest wrażliwa, a nie chcesz ryzykować, że na jego skórze pojawią się podrażnienia. Dodatkowo, nie chcesz przecież, aby Twoje dziecko niepotrzebnie się grzało, kiedy temperatura na dworze jest wysoka, więc lepiej wybrać taki, który będzie przewiewny, ale pod którym dziecko się nie przeziębi. W celu rozwiania wszelkich wątpliwości, śpieszymy z pomocą i doradzamy, któremu otulaczowi najlepiej się przyjrzeć i zabrać ze sobą do domu.

Bambusowy otulacz, który pokocha(ło) niejedno dziecko!

Lato to specyficzny czas, bo momentami może być wyjątkowo gorąco, a wieczorami już chłodniej. Jeśli wybieramy się na dłuższą wycieczkę, np. aby zwiedzić miasto, to warto zainwestować w bambusowy otulacz, który posiada właściwości termoregulacyjne. Tkanina jest chłodna w dotyku, więc nie ryzykujemy, że słońce je nagrzeje. Podczas upałów otulacz posiada nawet o 2, czy 3 stopnie mniej niż inne kocyki dostępne na rynku. Ten materiał sprawia, że bobas się pod nim nie poci ani nie wychładza. Z tym otulaczem nie straszne mu będą upały, a wręcz całkiem przyjemne. Materiał ten pochłania wilgoć, jako że bambus jest w stanie wchłonąć aż do 60% wody i robi to znacznie lepiej niż bawełna.

Kiedy i gdzie stosować taki otulacz?

Jak już zostało wspomniane, otulacz sprawdzi się na różnego rodzaju wycieczkach. Czy to do miasta, czy na plażę. W dziecięcym wózku będzie chronił dziecko przed słońcem, a na plaży może być użyty jako ręcznik. Na wózku sprawdzi się również jako kotarka, a jeśli otulacz położymy pod dzieckiem w łóżeczku, to posłuży jako prześcieradło, które będzie chłonęło pot, czy ślinę maluszka.
Jeśli martwisz się, czy będzie on dobry dla wrażliwej skóry Twojego dziecka, to zapewniamy, że z całą pewnością nie podrażni skóry bobasa. Tkanina bambusowa znana jest z tego, że brakuje odczynów alergicznych, a co więcej – posiada właściwości antybakteryjne.