Wianki z naturalnych, żywych kwiatów to jedne z najpiękniejszych ozdób. Wykonasz je samodzielnie – są naprawdę tanie, a niekiedy jedyne, co musisz poświęcić to czas na ich zrobienie. Przeczytaj ten inspirujący artykuł i dowiedz się, jak zrobić wianek z kwiatów na dwa sposoby!

Wianki jak zrobić?

Pierwszym ze sposobów jest wykorzystanie do zrobienia wianka, cienkiego, ale dosyć sztywnego drucika. Drut powinien dawać się swobodnie giąć, ale nie może być zbyt miękki. Uformuj z niego okrąg i przymierz – Twój wianek nie może być ani za duży ani też za mały. Do drucika przymocuj kępy polnych kwiatów lub stokrotki, chabry bławatki czy też aromatyczne zioła. Zabezpiecz kwiaty przy pomocy nitki. Do tego solidnego wianka możesz przyczepić wstążki lub kokardy.

Jak zrobić najprostszy wianek z kwiatów?

Najprostszy wianek zrobisz z niedrogich, pospolitych kwiatów, które rosną na łące lub w ogródku:

  • mleczy
  • stokrotek
  • chabrów bławatków

Wianki jak zrobić z bardzo delikatnych kwiatów o cienkich łodygach?
Kwiaty o cienkich łodyżkach wymagają tylko odrobinę sprawności manualnych i nawet przedszkolak doskonale poradzi sobie z tym zadaniem! Aby zrobić taki wianek z kwiatów krok po kroku musisz:

  1. Wziąć pięć kwiatów o najdłuższych łodygach i zebrać je w pęk.
  2. Do pięciu kwiatów dobrać jeden, a następnie jego łodyżką opleść zebrane w pęk łodygi pozostałych pięciu kwiatów, tak aby łodyga tego jednego kwiatu znalazła się pomiędzy główkami pozostałych pięciu.
  3. W dalszej kolejności dobierasz następne kwiaty i oplatasz je w ten sam sposób.

Bez względu na to, jaki sposób wybierzesz, wianek nie posłuży Ci długo – jeśli zależy Ci, aby wyglądał świeżo, zrób go na godzinę przed planowaną uroczystością lub sesją zdjęciową. Dzięki temu będzie prezentował się naprawdę zjawiskowo i uatrakcyjni Twoją stylizację ślubną lub o innym charakterze. Wianki z żywych kwiatów możesz też zamówić w kwiaciarni! Niestety kosztują one znacznie więcej niż własnoręcznie przygotowana ozdoba DIY!