Codziennie na sok wyciskany przepisy mnożą się w internecie i można mieć problem z wyborem tego, który z pewnością będzie smakował. Warto postawić wówczas na połączenie, które zawsze się sprawdza. Jaki to? Każdy, który da odpowiednią ilość witamin i minerałów. Nie trzeba się więc wiele zastanawiać, a chwycić za ulubiony owoc i warzywo i wyciskać aż miło!

Szklanka na zdrowie

Wyciskane soki stają się coraz popularniejsze, na co wpływ mają influencerzy w mediach społecznościowych, jak i większa świadomość społeczeństwa na temat tego, w jaki sposób należy się odżywiać, by przez długie lata cieszyć się dobrym zdrowiem. Dostrzeżenie, iż butelki wyciśniętego soku, jakie znajduje się w sklepach, mają dodatkowy cukier, sprawia, że chętniej chce się taki sok zrobić samemu i mieć cukier całkowicie pod kontrolą.

Owoce i warzywa posiadają swój naturalny cukier, który nie potrzebuje żadnego wsparcia. Poza tym znaleźć w nich można liczne witaminy i pierwiastki mineralne, które mają wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu.
To, z czego przygotuje się sok, będzie też wpływać na konkretne części ciała, na przykład zaprezentowany poniżej przepis na sok z buraka, selera, jabłka i marchewki ma działanie odmładzające. Burak wykazuje działanie przeciwutleniające – wpływa na zmniejszenie stężenia wolnych rodników – przeciwzapalne i przeciwnowotworowe, stanowi źródło żelaza i kwasu foliowego. Spożywanie jabłka pomaga w pozbyciu się toksyn, seler wpływa na poprawę kondycji skóry, a marchew to witamina A i beta-karoten, który nadaje kolorytu, wspomaga działanie układu nerwowego.

Z tyloma właściwościami już jedna szklanka takiego soku brzmi smakowicie, prawda?

Składniki:

  • 2 buraki czerwone
  • 2 jabłka
  • 2-3 łodygi selera naciowego
  • 2 marchewki

Wykonanie

Buraki i marchewki obrać, jabłka i seler umyć, wszystkie składniki pokroić.
Wrzucić do sokowirówki i przygotować sok.
Podawać i spożywać zaraz po przygotowaniu.
Jeżeli sok wydaje się za mało słodki, można dodać jeszcze jedno jabłko.