Szybka dieta już dawno przestała być tematem tabu i coraz więcej osób poszukuje fachowych porad na temat żywienia się oraz zrzucania zbędnych kilogramów. Jednym z zagadnień, które często przewija się w temacie odchudzania jest szybka dieta. Czy jest ona skuteczna i czym ona się charakteryzuje? Jeśli ty również szukasz odpowiedzi na tego rodzaju pytania jesteś we właściwym miejscu. Dowiedz się co nieco na temat szybkiej diety i spraw, żeby efekty twojego odchudzania były trwałe, a sam proces zrzucania zbędnych kilogramów przyjemny.

Czy szybka dieta może być uznawana za pełnoprawną, zdrową dietę? Na co należy uważać przy jej stosowaniu? Czy warto rozpoczynać proces odchudzania opierając się jedynie na szybkiej diecie? Jakie mogą być jej konsekwencje na dłuższą metę? Przeczytaj, zanim zaczniesz eksperymentować na swoim organizmie.

Czym charakteryzuje się szybka dieta?

Na początku warto powiedzieć sobie kilka słów na temat charakterystyki szybkiej diety:

  1. Trwa maksymalnie kilka tygodni – do miesiąca. Takich diet nie powinno stosować się dłużej niż kilka tygodni, w przeciwnym razie mogą znacząco wpłynąć na naszą kondycję oraz spowodować spustoszenie w naszym organizmie. Z tego rodzaju dietą należy być bardzo ostrożnym i nie dać się wprowadzić w złe samopoczucie.

  2. Jest bardzo restrykcyjna. Szybkie diety zazwyczaj są bardzo restrykcyjne. Często opierają się na spożywaniu jednego rodzaju pożywienia bądź piciu tylko płynów. Pamiętaj, że jedynie zbilansowane posiłki dostarczają do twojego organizmu tego, czego on potrzebuje.

  3. Efekty są szybko widoczne. Są szybko widoczne, to prawda, ale jak szybko się pojawiają tak również szybko znikają – szybka dieta nie może być trwała.

  4. Dieta ta często opiera się na niskiej kaloryczności. To prawda, a przy długi stosowaniu taka dieta przyniesie efekt odwrotny od założonego.

Dlaczego nie warto stosować szybkich diet

  1. Efekty mimo, że są szybko zauważalne, są bardzo nietrwałe

  2. Może być zagrożeniem dla naszego zdrowia

  3. Źle wpływa na naszą psychikę

  4. Częsty brak energii, który nie pozwala na regularną aktywność fizyczną