Kosmetyki do pielęgnacji twarzy i ciała są ważną częścią kobiecej kosmetyczki. Dzięki nim kobiety mogą utrzymać młodzieńczy wygląd, są zadbane, wypielęgnowane i piękne. Niestety zakup dużej ilości kosmetyków to spory wydatek, szczególnie kremy do twarzy są bardzo kosztowne. Na szczęście krem do twarzy można sobie też wykonać samemu w domu, wystarczy do tego parę składników.

Szybkie i tanie domowe kremy

W domu można sobie przygotować własnej roboty krem, który może mieć dowolne działanie. Bez problemu można znaleźć składniki na krem odmładzający, natłuszczający, przeciwzmarszczkowy czy do cery trądzikowej. Do przygotowania podstawy kremu potrzebny będzie wosk pszczeli, olejki eteryczne dla ładnego zapachu i różne składniki, w zależności od tego o jakim przeznaczeniu krem chce się stworzyć. Przygotowanie takiego kremu nie zajmuje dużo czasu, jest też bardzo tanie. Produkt należy jednak przygotować bardzo starannie, tak by wszystkie składniki dokładnie się ze sobą połączyły. Taki domowy krem jest całkowicie bezpieczny dla skóry, nie podrażnia jej i nie wywołuje uczulenia. Ma o wiele zdrowszy skład niż znane kosmetyki ze sklepów.

Domowy krem do cery mieszanej ze skłonnościami do trądziku

Aby zrobić sobie w domu krem do cery trądzikowej trzeba się zaopatrzyć w takie składniki jak: olej słonecznikowy, olej rzepakowy, wosk pszczeli, witamina E, sok z cytryny, woda destylowana i naturalny olejek cytrynowy. Wszystkie te składniki należy ze sobą połączyć w odpowiednich proporcjach, ważne jest by oleje i wosk uprzednio włożony do słoika, włożyć do garnka z gotującą się wodą. Słoik musi być odkręcony, by można było co jakiś czas mieszać rozpuszczający się wosk. Resztę składników należy powolutku dodawać do przygotowanej masy, cały czas ją miksować. Na koniec należy przygotowany krem odłożyć do lodówki, by mała stężała i stała się gęsta. Taki krem przyda się każdej osobie, która boryka się z problemem trądziku. Docenią ją nie tylko nastolatkowie ale i osoby dorosłe.