Troska o najbliższe osoby przejawia się na wiele różnych sposobów. Pokazywanie bliskim sobie osobom jak bardzo są ważne w codziennym życiu, przyczynia się do zacieśniania więzi i pogłębiania relacji. Ponadto dbanie o drugą osobę daje jej ogromne poczucie bezpieczeństwa i akceptacji, które należą do najważniejszych. Niespodzianki i miłe gesty w stronę bliskiej osoby to najlepszy sposób na okazanie własnych uczuć i troski. Satysfakcję daje radość drugiej osoby, która dzięki temu czuje się kochana i doceniona.

Proste gesty każdego dnia

Dbanie o relacje i bliskie stosunki wcale nie wymaga wielkiego zaangażowania i niewyobrażalnych starań. Najważniejsza jest codzienność i nawet najmniejsze gesty, które sprawiają radość. Przygotowanie ulubionego posiłku, jak na przykład kawałki kurczaka w sezamie w miłej atmosferze przy blasku świec, wcale nie wymaga niewiarygodnych starań czy poświęceń, lecz daje oczekiwane efekty. Poświęcanie swojego czasu oraz uwagi każdego dnia drugiej osobie przynosi zdecydowanie najlepsze efekty i pozwala drugiej osobie poczuć się naprawdę ważną w każdym momencie. Ważne są również słowa kierowane do bliskich, które powinny być zgodne z czynami i okazywanym zainteresowaniem.

Większe niespodzianki

Dbając nawet o najmniejsze gesty i miłe słowa każdego dnia, można budować prawdziwie głęboką i bliską relację. Czasem warto się jednak postarać nieco bardziej i zaskoczyć ukochaną osobę większą niespodzianką. Do tego typu niespodzianek można spokojnie zaliczyć niespodziewany wyjazd na wakacje, zaproszenie do kina lub na kolację, bądź też wiele innych aktywności. Najlepszym sposobem na sprawienie prawdziwej radości tego typu niespodzianką, jest kierowanie się indywidualnymi zainteresowaniami oraz oczekiwaniami drugiej osoby. Niespodzianki dużych rodzajów wcale nie muszą być bardzo częste i spektakularne lub wynikające z jakiejkolwiek okazji. Zdecydowanie najważniejsze jest pamiętanie o drugiej osobie bez żadnej okazji i powodu do starań.