Hodowcy nie przestrzegają nowych zasad karmienia zwierząt i nie kontrolują obecnej wiedzy na ten temat, to wszystko może nam pomóc w codziennym karmieniu zwierząt. Należy wiedzieć, że karmienie z wykorzystaniem dodatku nigdy nie było tak łatwe i nigdy nie było w przystępnych cenach. W wielu opiniach większość hodowców wciąż zastanawia się, czy ich sposób uzupełniania diety jest najbardziej rozsądnym wyborem. W grupie potencjalnych kandydatów na pewno znajdzie się lucerna, przecież jest ona znana od dziesięcioleci jednak może nas mile zaskoczyć. Otóż dzisiaj wszystko się zmienia, nawet w tym przypadku nie musimy używać tak zwanych zielonych dodatków, ponieważ możemy łatwo kupić suchą formę, zdecydowanie wygodniejszą i nie wymagającą naszego dużego wkładu.

Zielonka a susz

Oczywiście będą sojusznicy i wrogowie tego konkretnego dodatku do żywności, jednak mimo to warto nieco więcej o nim powiedzieć. Wciąż wiele osób uprawia ją na zielonkę, ale lucerna susz ma bardzo podobne walory w innej postaci. Mianowicie w procesie suszenia i przetwarzania nie traci na wartości, co jest jej wielką zaletą. Wielu rolników, którzy zdecydowali się zastosować go w praktyce w swoich gospodarstwach nie ma powodów do narzekań i bardzo zachwala ją sobie. Poza tym bardzo dobrze o tym mówią i zachęcają do natychmiastowego kupowania i karmienia zwierząt co ma wpływ na ich bezpośredni rozwój. Stwierdzono również, że lucerna susz będzie chętnie spożywana przez zwierzęta takie jak bydło, konie, trzoda chlewna a także owce, gęsi i drób. Więc bez względu na to, jakie zwierzęta hodujemy z pewnością będzie to najlepsze rozwiązanie dostarczając im nie tylko mnóstwo składników odżywczych, ale przede wszystkim eliminujące problem z ich spożywaniem. Przecież powszechnie wiadomo, że niektóre dodatki nie są chętnie spożywane co ostatecznie uniemożliwia ich dalsze stosowanie, na szczęście w tym przypadku nie będzie problemów.

Wartości odżywcze w dawce dodatku

Jest to bardzo ważne, a nawet najważniejsze aby wspomnieć i precyzyjnie odnieść się do proponowanych składników odżywczych, które są najważniejsze w momencie gdy chcemy zadbać o prawidłowy wzrost i rozwój naszych zwierząt hodowlanych. Kiedy myślimy o lucernie, musimy myśleć o niej jako o dobrym źródle choliny, beta-karotenu, witamin A, B2, C, E i K. To jednak nie wszystko, bo możemy w niej znaleźć wiele innych ale równie skutecznych składników odżywczych takich jak włókna surowe, białko ogólne oraz tłuszcze. Wszystkie te zalety łączą się w całość, która daje nam naprawdę godny uwagi produkt, a jego zakup nie okaże się błędem a bardzo dobrym i przemyślanym krokiem. Patrząc na obecne ceny, można być sceptycznie nastawionym ale na szczęście ten produkt ma cenę przystępna dla każdego. Reasumując nie warto podejmować decyzji ze względu na złe opinię innych, zdecydowanie najlepszym krokiem jaki możemy w tej chwili wykonać będzie zakup oraz tymczasowe skarmianie nim zwierząt. Tylko i wyłącznie wówczas przekonamy się czy była to dobra decyzji i czy warto myśleć o niej na dłuższą metę.