Peeling kawitacyjny – czym jest i jak go wykonać?

Peeling kawitacyjny to zabieg najchętniej wykonywany w większości salonów kosmetycznych. Klientki decydują się właśnie na niego ze względu na niezwykle małą inwazyjność. To jeden z najbezpieczniejszych zabiegów na jaki można się zdecydować. Jednak duża część kobiet wykonuje go w domu. Jak to robić i co to jest peeling kawitacyjny?

Co to jest peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny to zabieg mający na celu delikatne oczyszczenie skóry. Wykonuje się go przy użyciu fal ultradźwiękowych. Konieczna przy jego wykonaniu jest obecność płynu. Najczęściej wykorzystuje się wodę lub sól fizjologiczną. Nie można wykonywać zabiegu bez użycia płynów, ponieważ może to zniszczyć powierzchnię skóry.

Fale dźwiękowe wnikają w powierzchnie skóry, a konkretniej w pory. To właśnie tam zaczynają działać i sprawiają, że małe pęcherzyki wypełnione gazem pękają i oczyszczają skórę z sebum i innych zanieczyszczeń.

Jak wykonać peeling kawitacyjny?

Istnieją domowe urządzenia pozwalające na samodzielne wykonanie zabiegu kawitacji w domu. Przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić skórę, a następnie zwilżyć. Nie można dopuścić do tego, aby skóra wyschła, ponieważ możemy się przez to poparzyć. Cała filozofia polega na delikatnym przesuwaniu szpatułki po skórze, tak aby rozprowadzić po niej równomiernie ultradźwięki.

Dlaczego warto wykonywać peeling kawitacyjny?

Nie da się zaprzeczyć, że peeling kawitacyjny warto robić. Wykonywany regularnie daje niesamowite efekty. Jego działanie oczyszczające sprawia, że skóra znacznie lepiej oddycha, a dzięki temu jest dotleniona i bardziej promienna. Zwiększone mikrokrążenie po zabiegu przyczynia się do poprawy kondycji cery. Peeling kawitacyjny wspiera również naturalne procesy odnowy.

Kiedy nie wykonywać?

Należy jednak pamiętać, że pomimo tego, iż jest to zabieg oczyszczający to przy jego pomocy nie usuniemy większych zanieczyszczeń czy różnego rodzaju wyprysków. Jeśli nie mamy pewności czy ten zabieg jest dla nas zalecany to lepiej poznać opinię specjalisty.